home

Magdalena Ojak

mgr wychowania fizycznego po wrocławskiej AWF (specjalność : menedżer sportu), studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu kierunek : malarstwo, instruktorka karate shotokan, koszykówki, pływania, odnowy biologicznej oraz kulturystyki, wolontariuszka. Wielokrotna mistrzyni Polski w karate shotokan oraz karate WKF. Wicemistrzyni Europy w shotokanie. Członkini Kadry Narodowej. Stypendystka Ministra za osiągnięcia sportowe.
Magdalena tak jak dwójka jej rodzeństwa i tata, ukończyła Liceum Plastyczne we Wrocławiu. Jednak oprócz pasji artystycznych równolegle interesowała się różnego rodzaju sportami. Od 1995r. do dnia dzisiejszego trenuje intensywnie karate shotokan w klubie AZS Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
Dylemat w wyborze uczelni wyższej przyszedł dopiero w klasie maturalnej. Magdalena postanowiła pójść w ślady rodziców i rozpoczęła studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu , kierunek – Wychowanie Fizyczne. W czasie studiów wróciła tęsknota do malarstwa. Na IV roku AWFu zaczęła równolegle studiować na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, kierunek – Malarstwo (w pracowni Prof. Wojciecha Lupy a następnie w pracowni Prof. Stanisława Kortyki) jednocześnie realizując w pełni swoje obie pasje.
Magdalena Ojak w swoich obrazach stara się połączyć sport ze sztuką. Fascynuje ją przede wszystkim człowiek w ruchu. Malując posługuje się głównie fotografiami, które sama wykonuje szukając w nich inspiracji. Namalowała już cykl obrazów związanych ze sportem, między innymi autoportret, na którym prezentuje jedną z technik karate.

Pierwsze indywidualne wystawy zorganizowane przez dydaktyków Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się:
5 lutego 2010r. w „ Klubie Muzyki i Literatury” we Wrocławiu – pt.: „Pierwsze Starcie” oraz wspólna z bratem Łukaszem;
7 lutego 2011r. w Filharmonii Wrocławskiej – pt.: „Brat i Siostra”.

Last Modification: 17:45:38 13.10.2019